Hvozdík karafiát 'Oscar® Dark Red'

Nároky na slunce
slunce

Nároky na vláhu
suchá / polo suchá

Kvete v měsících
květen - září

Výška rostliny v dospělosti
0,2 m

Barva listu
zelená

Barva květu
červená

89,00 Kč
Please select variants first

Hvozdík karafiát 'Oscar® Dark Red'

Dianthus caryophyllus 'Oscar® Dark Red' je známý jako karafiát nebo hvozdík. U nás ho známe pod názvem hvozdík karafiát 'Oscar® Dark Red'. Pravděpodobně pochází z oblasti Středomoří, ale jeho přesný původ není znám z důvodu rozsáhlého pěstování. Na pěstování jsou hvozdíky poměrně náročné, mají však překrásné květy s jemnou vůní.

Hvozdík karafiát roste v hustých trsech. V období od května do října vyhání sytě červené květy s jemnou vůní. Hvozdíky jsou snadno rozpoznatelné podle charakteristických úzkých, trávovitých, modrošedých listů.

Hvozdík karafiát 'Oscar® Dark Red' v zahradě

Je skutečnou ozdobou záhonu.

Snadno se kombinuje s jinými kultivary hvozdíků.

Zářivé květy oživí skalku.

V době kvetení zkrášlí nádoby na terasách a balkonech.

Působivý je i ve váze.

Velmi vhodné jsou k řezu.

Návod na pěstování

Hvozdík karafiát 'Oscar® Dark Red' se u nás pěstuje jako letnička nebo dvouletá rostlina. Rostlinky vysazujeme na vzdálenost 30 až 40 cm. Aby bohatě a dlouho kvetl, vysazujeme ho na slunná místa. Podle potřeby hnojíme hnojivem pro trvalky.

Stačí mu běžná zahradní zemina, ale dobře poroste i v písčitých půdách. V zahradě se mu daří na prodyšné, nepříliš úrodné, kypré půdě. Hvozdík karafiát 'Oscar® Dark Red' dokáže přezimovat i při intenzivních mrazech. Před zimou ho však doporučujeme chránit chvojím.

KATEGORIE: BALKONOVÉ ROSTLINY A LETNIČKY, BAREVNÝ BALKON, HVOZDÍKY