Jahodník 'Mara des Bois' převislý v závěsném květináči

Nároky na slunce
slunce

Nároky na vláhu
vlhká / polo suchá

Kvete v měsících
květen - srpen

Barva listu
zelená

Barva květu
bílá, PLODU - červená - jahoda

220,00 Kč
Please select variants first

JAHODNÍK MARA DES BOIS

Nemáte zrovna velkou zahradu, ale jahody milujete a chcete je mít na dosah? Pak je odrůda Mara des Bois ideální právě pro vás. A pokud nemáte ani dost prostorný balkon, využijte závěsného květináče s jahodníky. Díky tomu, že je rostlina převislá, je to pro ni dokonalé umístnění. Můžete sklízet jahody přímo doma. 


Jahodník Mara des Bois produkuje malé až střední jahody, které mají tu nejlepší chuť a vůni ze všech stáleplodících odrůd. Plody připomínají chutí i vůní lesní jahody, ale jsou většího vzrůstu. Avšak zároveň menšího, než je běžná jahodová odrůda. Mají červenou barvu s vysokým leskem a nižší pevností.

Pokud rostlinky vysadíte na jaře, budou produkovat jahody během léta a na podzim. Další roky budou rostliny produkovat ovoce již v květnu, a poté v druhé polovině července. Odrůda je odolná proti mrazům

Jahody potřebují dostatek slunečního svitu a kvalitní půdu bohatou na živiny. Tu můžete připravit již na podzim. K vyhnojení půdy ideálně použijte kompost, či hnojiva přímo určená pro výsadbu jahod. Jahodníky pěstujte na stejném záhonu (nebo v květináči) maximálně 3 roky, poté je již vysaďte jinam. Na původní záhon se mohou vrátit zase po 3 letech.